gülsuyu dask 444 8 414

Gülsuyu Dask Acentesi 444 8 414

DEPREM ANINDA YAPMAMIZ GEREKENLER
1-Depremin başladığını anladığınız an, etrafınızdakileri de hemen uyarın .
2-Deprem anında sakin kalmaya ve çevrenizdekilerin de sakin kalmasına yardımcı olmaya çalışın.Unutmayın, önceden hazırlık yapmamış ve bilgilenmemiş kişilerin paniğe kapılması daha kolaydır.
3-Mümkün olduğunca hareket etmeyin ve yer değiştirmeye çalışmayın.Sarsıntı geçene kadar bekleyin, dışarıya koşmayın.
4-Bir binanın içindeyseniz merdivenlerden, asansörden ve balkonlardan uzak durun.Pencerelere yaklaşmayın.
5-"Çök, kapan, tutun,’ hareketini yapın.Güvenli bir yer bulup diz üstüne çökün veya yatın, başınızı ve ensenizi koruyacak şekilde kapanın, sağlam bir yere tutunun ve sarsıntı geçinceye kadar olduğunuz yerde kalın.
6-Deprem anında  dışarıdaysanız, bina, üst geçit,  köprü gibi yapılardan, direklerden , agaçlardan, elektirik hatalarından uzak durmaya çalışın.Bunlar çökebilir, devrilebilir ya da parçaları aşağıya düşebilir.
7-Eğer dışarıdaysanız açıklık bir alana gidip üzerinize düşebilecek yıkıntılardan, elektrik kablolarından ve ağaçlardan korunun.
8-Eğer arabanızın içindeyseniz arabayı açıklık bir alana sürün ve orada kalın.Köprülerden, altgeçitlerden ve elektrik direklerinden uzak durun.
 
Zorunlu Deprem Sigortanızı , Gülsuyu Dask Acentesi 0216 596 33 33 ü arayarak veya
Gülsuyu Dask Acentesi 444 8 414 nolu telefonları arayarak hemen yaptırabilirsiniz.Poliçelerinizi 24 saatte adresinize teslim ediyoruz